Strona główna » Poradniki » JAKĄ FOLIĘ WYBRAĆ DO BUDOWY OCZKA WODNEGO?

JAKĄ FOLIĘ WYBRAĆ DO BUDOWY OCZKA WODNEGO?

Data dodania: 09-02-2018 Wyświetleń: 3084
Autor artykułu: Dawid Zawadzki.
 
FOLIA PVC DO OCZKA WODNEGO
Planujesz budowę oczka wodnego w swoim ogrodzie i nie wiesz jaką folię do jego budowy wybrać? Już biegniemy z pomocą ;) Pierwsza rada jaką możemy przekazać, to nie idź za ceną i wystrzegaj się folii z polietylenu (PE). Jest to tanie rozwiązanie, które w krótkim czasie może okazać się zawodne. Spotkaliśmy się z przypadkami, że oczka wyłożone właśnie tym rodzajem folii nie wytrzymywały nawet dwóch sezonów!

Na szczęście na naszym rodzimym rynku znajdziemy tak zwane folie polichlorku winylu (PVC), które charakteryzują się dużą wytrzymałością, elastycznością i przystępną ceną. Folia o grubości 0,5mm świetnie sprawdza się w małych oczkach wodnych - takich do 10.000L. Powyżej tego litrażu zalecamy stosowanie już folii o grubości 1mm. Jest jeszcze jedna zaleta zastosowania folii PVC - naszym zdaniem bardzo DUŻA zaleta! W przypadku, gdyby nasza folia uległa uszkodzeniu, to możemy sami ją naprawić! Możemy zakupić specjalny klej do folii PVC i skleić rozdarcie lub "załatać" dziurę. 
 
Klej do folii PVC

Oto przykład oczka wodnego z kaskadą gdzie właśnie wykorzystano folie PVC 1mm. Oczko o pojemności około 22.000L ma już ponad 8 lat. Folia w dalszym ciągu w niezłej kondycji! :) 
 
OCZKO WODNE, STAW OGRODOWY
W ostatnich latach na popularności zyskały także tak zwane membrany z gum syntetycznych (EPDM). Jest to najtrwalszy materiał do budowy oczek wodnych - producenci oceniają, że jego żywotność to nawet 50 lat!! Nic jednak nie jest za darmo i za taki rodzaj materiały przyjdzie nam słono zapłacić - przynajmniej na dzień dzisiejszy! 

My z czystym sumieniem polecamy budowę oczek wodnych w oparciu o folie polichlorku winylu (PVC) - będą Państwo usatysfakcjonowani! :) Wszystkich zainteresowanych ceną takiej foli zapraszamy TUTAJ!

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki