Strona główna » Poradniki » JAK POZBYĆ SIĘ GLONÓW I WYKLAROWAĆ WODĘ?

JAK POZBYĆ SIĘ GLONÓW I WYKLAROWAĆ WODĘ?

Data dodania: 25-08-2013 Wyświetleń: 13185
Autor artykułu: Dawid Zawadzki.

Glony, oczko wodne, staw
Każdy kto posiada przydomowy staw, boryka się z glonami, brudną wodą i brakiem przejrzystości! Chciałbym w dniu dzisiejszym pokazać prostą metodę na pozbycie się glonów i wyklarowanie wody w oczku wodnym. Aby przygotować ten artykuł doprowadziliśmy do dość konkretnego zabrudzenia naszego zbiornika wodnego - nie było to specjalnie trudne ;)

Jak widać na powyższych zdjęciach, woda na starcie jest mocno zielona i brak w niej przejrzystości. Filtr zatkany i mega brudny! Co robimy? Bierzemy preparat AQUACLAR i wlewamy go do wody. Po wlaniu odpowiedniej ilości preparatu - w naszym przypadku, była to jedna butelka 500ml - czekamy około godziny. Mamy teraz czas na wyczyszczenie filtra i przygotowania odkurzacza wodnego - pozwoli on nam w łatwy i przyjemny sposób pozbyć się glonów, które będą pływały po powierzchni oczka.

Po niespełna godzinie, możemy zobaczyć jak doszło do "zbicia" glonów - glony te w takim stanie będą pływały po powierzchni oczka tylko przez jakiś czas, dlatego ważne aby je zebrać w miarę szybko. Jeśli nie zbierzemy pływających glonów, to opadną one na dno zbiornika! Jaki będzie tego skutek? Woda w oczku będzie wyglądało jeszcze gorzej niż przed czyszczeniem! Po zebraniu odkurzaczem wszelkich pływających glonów, podłączamy filtr, uzupełniamy niewielki niedobór wody i czekamy, dwie, trzy godziny. 

Całkiem nieźle, prawda? (proszę zobaczyć na zdjęcie "po czyszczeniu"). Poświęciliśmy na to, niespełna 2 godziny! Teraz już tylko regularne prace pielęgnacyjne i oczko powinno przez długi czas, cieszyć oko właściciela ;)

UWAGA! Wszystkie, ale to wszystkie preparaty chemiczne wpływają negatywnie na życie w oczku wodnym! Dlatego należy zachować umiar w stosowaniu takich preparatów. Duże stężenie preparatów przeciw glonom w wodzie może doprowadzić do zahamowania wzrostu roślin, karłowacenia ryb itp.... 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki