Wersja Basic to podstawowa konfiguracja filtra odpowiednia dla niewielkich przydomowych stawów o pojemności do 10 000 l. Filtr wyposażony jest we wkłady, które filtrują wodę pod względem mechanicznym, chemicznym oraz biologicznym: mechanicznie - zatrzymuje…
Wersja Basic to podstawowa konfiguracja filtra odpowiednia dla niewielkich przydomowych stawów o pojemności do 10 000 l.
Filtr wyposażony jest we wkłady, które filtrują wodę pod względem mechanicznym, chemicznym oraz biologicznym:
mechanicznie - zatrzymuje na gąbce oraz na substracie filtracyjnym wszelkie zanieczyszczenia i unoszącą się w wodzie zawiesinę
biologicznie - utrzymuje równowagę biologiczną w zbiorniku, pożyteczne bakterie NITRYFIKACYJNE znajdują idealne siedlisko we wszystkich warstwach filtracyjnych filtra, które mają szczególnie dużą powierzchnię czynną i namnażające się bakterie rozkładają wszelkie szkodliwe substancje
chemicznie - wychwytuje fosforany i związki azotowe szkodliwe dla ryb oraz powodujące zakwit glonów
Media filtracyjne:
biogąbka - filtracja mechaniczna: umożliwia usuwanie grubszych zanieczyszczeń
włóknina filtracyjna - filtracja mechaniczna: umożliwia usuwanie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń
mata japońska - filtracja mechaniczna oraz biologiczna: doskonały materiał do filtracji mechanicznej oraz jest jednocześnie doskonałym podłożem dla kultur bakterii nitryfikacyjnych odpowiedzialnych za filtrację biologiczną
biobale - posiadają użebrowania oraz małe otwory na obu biegunach. Istotą działania jest zróżnicowanie warunków tlenowych dla procesów biologicznych. Na powierzchni zewnętrznej kul istnieją warunki tlenowe korzystne dla procesów utleniania związków organicznych. Powierzchnia wewnętrzna kuli działa jak mikroreaktor anoksyczny, gdzie zachodzą procesy redukcji związków organicznych, co z kolei pozwala na bardzo efektywne oczyszczanie wody, dzięki czemu woda w oczku ma odpowiednie parametry biologiczne i jest klarowna
Dane techniczne:
Pojemność filtra: 33 l
Pojemność stawu: 10 000 l
Zalecana wydajność pompy: do 2000 l/h
Wlot: 32 mm
Wylot: 20/25/32 mm
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Należę do grona miłośników ciekawostek, dlatego artykuł o tych jakże krwiożerczych bestiach (pająkach) zacznę właśnie od niej. Nazwa ptasznik została przypisana grupie pajęczaków w 1705 roku przez niemiecką biolog. Jak wpadła na tego typu nazwę? Otóż Pani Maria prawdopodobnie na podstawie obserwacji stworzyła rycinę gdzie pająk pożera ptaka. Wydaje się niemożliwe?
Zdarzyło się Wam kiedyś usłyszeć „pies to ma być pies, a nie jakiś tam szczur”? – bo nam tak, i to wielokrotnie! Ten artykuł jest właśnie dla Was – miłośników olbrzymów. Jeśli interesujecie się największymi z czworonogów z pewnością wiecie, że wśród dużych ras psów istnieje pewien podział.
W poprzednim tekście miałam przyjemność opisania i zaprezentowania artykułów, dzięki którym możemy zaspokoić fizyczne potrzeby naszych kotów. Wspominaliśmy o kuwetach, żwirkach, pokarmie, drapakach i innych gadżetach ze sfery "użytkowej", jednak nie możemy zapomnieć o kociej sferze psychicznej. Wspaniale jest dać kotu dom, natomiast bardzo ważna jest również dbałość o relację kocio-ludzką..
Naukowcy szacują, że w polskich domach żyje około 6 milionów kotów, co stawia je na drugim miejscu pod względem ulubionych zwierząt domowych wśród Polaków.[1] Historia udamawiania kotów sięga tysięcy lat i nic w tym dziwnego - koty dzięki swojemu instynktowi łowieckiemu okazały się doskonałymi współpracownikami, chroniły cenne zapasy zbóż przed gryzoniami.
Gdy chodzi o Twojego pupila - zdrowie jest najważniejsze! Dzisiaj postaramy się przybliżyć temat kleszczy i pcheł, które zagrażają Twojemu czworonożnemu przyjacielowi oraz nam ludziom. Nie będziemy rozpisywali o tym, że kleszcze i pchły mogą przenosić groźne choroby, dolegliwości itp. bo to jest ogólnie znany temat, który poruszany jest na wielu specjalistycznych portalach. Chcemy skupić się na tym jak ochronić nasze psy i koty przed tymi niechcianymi pasożytami.
Zdaje sobie sprawę, że na temat tego czym jest akwarystyka napisano już bardzo wiele. Zdaje sobie również sprawę, że niektórzy z Was, a przede wszystkim Ci bardziej wprawieni w boje po prostu pominą ten artykuł ze względu na informacje, które są wyłącznie dla początkujących. Jednak moje przekonanie o tym, iż początkujący akwaryści potrzebują wskazówek od osób bardziej doświadczonych utwierdziła mnie w przekonaniu, że napisanie tego artykułu jest potrzebne.